Haberler

Miraç Kandili’nde Ümmet Sofrası’yla Bereketlendi Gönlümüz

Miraç Kandili Ümmet Sofrası

Üç ayların en mübarek günlerinden Miraç Kandili’nde, kilometrelerce uzaktaki kardeşlerimizi unutmadık. Mis Darüsselam İlim Kültür Eğitim ve Sosyal Yardım Derneği (MİSDARDER) ailesi olarak, açlık ve kıtlıkla mücadele eden toplumların yanında olmaya ve yüzlerinde tebessüm, kalplerinde umut olmak için çalışıyoruz. Miraç Kandili Ümmet Sofrası’yla bir geceyi daha ihya ettik.

Miraç Kandili Ümmet Sofrası 2024

Miraç Kandili Ümmet Sofrası 2024

Paylaşmak, elinde olanı ulaştırmak, yardım etmek, dinimizin en güzel gerekleri arasındadır. Öyle ki bu ibadetleri özellikle de yoksullukla mücadele eden coğrafyalara yapmak daha kıymetli, daha makbuldür. Bizler de Miraç Kandili münasebetiyle, mazlumlara ümmet sofrası kurarak, bu nurlu geceyi birlikte ihya ettik.

Miraç Kandili Ümmet Sofrası 2024

Miraç Kandili Ümmet Sofrası 2024

Kardeşlerimize Umut Olduğumuz Ümmet Sofrası Nedir?

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) örnek hayatını ve dinimizin emrettiklerini kendimize rehber ediyoruz. Misdarder olarak, sizlerden gelen bağışları en güzel şekilde organize ederek mazlum coğrafyalara ulaştırıyoruz. Peki bağış seçeneklerimizden biri olan Ümmet Sofrası nedir?

Din, dil, ırk, renk, ayrımı yapmaksızın tüm insanların bir ve beraber olup, aynı bilinçle bir sofranın etrafında toplanmasıdır. Bu sofraların en güzel özelliği dil ortaktır. Ümmet sofralarında yemekler, dertler, kardeşlik duygusuyla paylaşılır. Misdarder olarak, en büyük hedefimiz açlıkla mücadele eden tüm toplumlara yardım eli olmak ve besin değeri yüksek gıdaya ulaşmalarını sağlamak. Bu noktada hayırseverlerden gelen bağışlar doğrultusunda binlerce kardeşimize ümmet sofrası kurmaya devam ediyoruz.

Miraç Kandili Ümmet Sofrası 2024

Miraç Kandili Ümmet Sofrası 2024

Miraç Kandili Ümmet Sofrası Nerelerde Kuruldu?

Miraç Kandili vesilesiyle, açlık ve kıtlıkla mücadele eden kardeşlerimizin yanında olduk ve ümmet sofraları kurduk. Afrika ve Uganda’da kurduğumuz sofralarımız ile binlerce kardeşimize ulaştık. Dünyanın pek çok bölgesinde açlıkla, besin değeri yüksek gıdaya ulaşamamakla mücadele etmek zorunda kalan toplumlar vardır. Bunlar arasında yer alan Afrika ve Uganda’ya yardım eli olmak için harekete geçtik ve Miraç ile beraber kurduk sofralarımızı.

Miraç Kandili Ümmet Sofrası 2024

Miraç Kandili Ümmet Sofrası 2024

Bu toplumlar, gıda ihtiyacını karşılamak noktasında ciddi sorunlarla karşı karşıya kalıyor. Bizler ise var gücümüzle çalışarak mazlum coğrafyaların açlık sorununu çözmeyi hedefliyoruz. Toplumsal birlikteliği hedefleyen hadis-i şerifimizde de söylendiği gibi; “Komşusu açken tok uyuyan bizden değildir.” şiarıyla hareket ediyoruz. Sizlerin desteğiyle her daim mazlum coğrafyaların yanında olacak ve onların gülüşlerine ortak olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir