BİZ KİMİZ?

Mis Darusselam İlim Kültür ve Sosyal Yardım Derneği; Dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç ve açıkta kalmış, tüm insanlara insani yardım ulaştırmak üzere 2020 yılında vicdanlı insanlar tarafından kurulmuştur. Kurulduğu günden itibaren “İhtiyaçtan doğan iyilik hareketi” sloganıyla durmak ve yorulmak bilmeden büyüyen ve geniş kitlelere yardım götüren, ilk günkü azim ve şevkini korumaktadır.

 

Derneğimizde aktif devam eden faaliyetler şu şekildedir: Afrika kurban kesimi, Su kuyusu açma, Mescid inşası, Yetim öksüz ve ihtiyaç sahibi ailelere iftar ve kumanya, Deprem bölgesine giyim ve yemek yardımlar faaliyetleri.

 

HEDEFLERİMİZ

Tüm dünyada yardımlaşma alanında öncülük ederek ülkeler ve kurumlar arasında iş birliğini geliştirip ortak bilinç oluşturmak. Yardıma muhtaç duruma düşmüş toplumların kişi ve kuruluşlarını güçlendirmek. Kalıcı projelerle kalıcı çözümler üretmek. Yoksulluğun giderilmesine ve sosyal adaletin sağlanmasına katkı sağlamak.

 

GÖREVLERİMİZ

Yeryüzünde adaletin ve iyiliğin hâkim olması Dünya’nın neresinde nerede olursa olsun muhtaç ve mazlum tüm insanlara ihtiyaç duydukları insani yardımı ulaştırarak eşit bir yaşam sunmak. Değişen ve dönüşen dünyada değişmeyen kültürel İslami değerlerin yaşatılmasını sağlamak. İyiliğin bulaşıcı olduğunu inanarak İyiliği her zaman her yerde daimî kılmak.

 

İLKELERİMİZ

 

Kurumsal Şeffaflık

Öncülük yapmak

Veren el ile alan el arasında köprü olmak.

Mazlumun sesine destek olmak

Emaneti en uygun şekilde kullanmak.

Bölüşürsek tok, bölünürsek yok oluruz.

Markayı ya da ismi değil hizmeti öne çıkarmak.

Daima güven veren bir kurum olmak.

Süreklilik

MİSYONUMUZ

Derneğimiz yaşadığımız zalim ve kör dünyada unutulmuş, kenara itilmiş ve yardıma muhtaçlara elimizden geldiğince yardım götürmeyi ve bu yardımlarla muhtaçları buluşturmayı amaç edinmiştir.

 

VİZYONUMUZ

Derneğimiz Hz. Muhammed ve ashabının ışığı altında ilerlerken ümmet-i Muhammedîn evlatlarının birbirlerinin ihtiyaçları karşısında duyarsız olmamaları ve “Yanı başındaki komşusu açken tok olarak geceleyen kişi (olgun) mü ’min değildir.” hadisini benimsemeleriyle birlikte ümmette yardıma muhtaç bir tane bireyin kalmamasını görmek için faaliyetlerini bu doğrultuda yürütmektedir. İstikametimizi Kur’an-ı Kerim ve Peygamber ahlakı çerçevesinde ilerletip müminler arasında bir köprü oluşturmayı ve İslam-ı Mübin’in doğru anlaşılması için faaliyet göstermeyi amaçlamaktayız.