Blog

KURBAN BAĞIŞI FAALİYETLERİNDE NELER YAPIYORUZ?

Kurban Bağışı

2020 yılında sorumluluklarını bilen ve kardeşlerine yardım etmeyi görev edinmiş bir grup insan tarafından kurulmuş bir derneğiz. Mis Darusselam derneği olarak kurban bağışı dışında birçok faaliyet gerçekleştirerek, kardeşlerimize yardım etmeye devam ediyoruz.

Kurban bağışı faaliyetlerimiz neler?

Gelin bu konu hakkında sizleri bilgilendirelim.

Afrika Kurban Bağışı

Afrika kıtasında yaşayan ve ihtiyacı olan kardeşlerimize, değerli yardımlarınızı ulaştırıyoruz. Kurban Bayramı zamanında Müslüman kardeşlerimizin bir kısmı kurban ibadetlerini yerine getirirken, bir kısmı da kurban bağışı yaparak ibadetlerini tamamlamaktadır.

Afrika Kurban Bağışı

Afrika Kurban Bağışı

Afrika kurban bağışı, Müslümanların yalnızca çevresindekilere değil, ihtiyacı olanlar içinde gerçekleştirdikleri yardımın adıdır. Afrika kıtasındaki kardeşlerimiz bu yardımdan derneğimiz vasıtasıyla istifade etmektedirler.

Afrika kıtasındaki kardeşlerimize kurban etlerinin nasıl paylaştırıldığı ve diğer bilgileri hakkında bizleri arayarak bilgi edinebilirsiniz.

Şükür Kurban Bağışı

Allah’ın verdiği nimetlere şükretmek ibadetin bir parçasıdır. Allah-ü Teala yüce Kur’an’da şükretmenin önemini bizlere anlatır ve sürekli şükretmenin faziletlerinden bahseder.

Şükür kurban bağışı, Allah’ın verdiklerine minnet göstermenin yollarından bir tanesidir. Allah’ın bizlere verdiklerinin bir kısmını ihtiyacı olan kardeşlerimizle paylaşırız.

Dernek olarak bizler de bu sevaba ortak olmak adına gece gündüz çalışıyoruz.

Şifa Kurban Bağışı

Tüm her şeyi Allah’tan istediğimiz gibi, hastalığımıza şifayı da Allah’tan isteriz. Sağlık ihtiyacı olan insanlar şifa bulabilmek adına Allah’a adak adayarak hastalıklarının giderilmesini Allah’tan istemektedir.

Şifa kurban bağışı, kişinin iyileşmek umuduyla vekalet vererek gerçekleştirdiği ibadetlerden bir tanesidir.

Kişi isterse kendisi de bu ibadeti yerine getirebilir.

Şifa kurbanında bağış yapan kişi, ihtiyaç sahibi olan insanlara umut ve şifa olma amacını da taşır. Bu bağışlar; tıbbi cihazların temin edilmesi, ilaçların temin edilmesi, tedavi masraflarının karşılanması şeklinde gerçekleştirilir.

Bu vesileyle hem hastalıklarla mücadele edilir hem de sevap kazanılmış olur.

Kurban Bayramı Kurban Bağışı

Kurban bağışı için yetkilendirilen derneğimiz yardımıyla kurban bağışlarınızı yapabilirsiniz. Kurban ibadetinize ait sevapları, ihtiyacı olan kardeşlerimize yardım ederek kat kat artırabilirsiniz.

Derneğimiz vasıtasıyla bağış yaptığınızda, bize verdiğiniz vekalet doğrultusunda, kesilen kurban etlerini ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırıyoruz. Böylece Kurban Bayramında ihtiyaç sahipleri sevindiriliyor.

Akika Kurban Bağışı

Çocuğu sağlıklı bir şekilde dünyaya gelen kişiler tarafından yapılan bir ibadet türüdür. Çocuğun ailesi tarafından gerçekleştirilir. Çocuğun doğduktan 7gün içerisinde kurbanın kesilmesi gerekir.

Akika kurban bağışı; çocuğun korunması, hayatında huzur ve bereketin olması amacıyla yapılır.

Akika kurban bağışı

Akika kurban bağışı

Kişinin kendi başına gerçekleştirebileceği bir ibadet olmasının yanı sıra, yetkilendirilen dernek ve kuruluşlar tarafından da yerine getirilebilir.

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Kurban bağışlarınızı birkaç adımda kolaylıkla yapabilirsiniz. https://www.misdarder.org.tr/ web sitemizi ziyaret ederek ve bağış yap butonuna basarak bağışlarınızı online olarak yapabilirsiniz.

Web sitemizin iletişim sayfasından bizleri arayarak, kurban bağışlarınızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

0530 958 72 17 Whatsapp iletişim hattımızdan bizlere ulaşarak da bağışlarınızı yapabilirsiniz.

Online bağış

Online bağış

misdarder@gmail.com e-posta adresimize mesaj göndererek, kurban bağışı yapma talebinde bulunabilirsiniz. Derneğimizde görevli olan kardeşlerimiz sizlere en kısa sürede geri dönüş yapacaklardır.

Türkiye Dışı Kurban Bağışı

Türkiye dışından da online olarak bizlere kurban bağışı talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca giysi bağışı, yiyecek bağışı gibi etkinliklerimize de katılabilirsiniz. Tek yapmanız gereken web sitemizi ziyaret etmek ve bağış yap butonuna basmak olacaktır.

Karşınıza çıkan sayfadaki bilgileri doldurarak kurban bağışı işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Yurt içinde ve yurtdışında kurban bağışlarınızı derneğimiz yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir