Haberler

Hz. Hasan (r.a.) Su Kuyusu Açıldı

Hz. Hasan (r.a.) Su Kuyusu

İnsanların temel ihtiyaçlarından biri de sudur. Ancak bazı coğrafyalarda su bulmak dahi çok zor. Özellikle Afrika bölgesinde yaşanan susuzluk, burada yaşayan insanları her geçen gün daha da zor bir duruma sokuyor. Öyle ki bu bölgelerde temiz su içmek, temiz suyla abdest almak ve sağlıklı bir yaşam sürmek, susuzlukla beraber daha da zorlaşmaktadır. Hz. Hasan (r.a.) Su Kuyusu tamamlanması ile birlikte bu zorluklar karşısında bir adım atmış oluyoruz.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.);

“Hangi Müslüman susamış bir Müslümana su verirse, Allah(cc) da ona içerisinde güzel kokuları olan cennet içeceği içirir.” buyurmaktadır. (Ebû Dâvûd, Tirmizi)

Müslüman olmanın gereklerinden biri olarak yardımlaşma bilinciyle Misdarder olarak biz de su ihtiyacı olan bölgelerdeki insanlara bir damla da olsa su oluyoruz. Yardımsever kardeşlerimizin destekleriyle başlattığımız Hz. Hasan (r.a.) su kuyusu projemiz tamamlandı ve kuyumuzu açtık. 

Hz. Hasan (r.a.) Su Kuyusu

Hz. Hasan (r.a.) Su Kuyusu Nasıl Açıldı?

Binlerce kişinin sofrasında umut olmaktır paylaşmanın adı. Dünya’nın çeşitli bölgelerinde açlık ve susuzlukla mücadele eden Müslüman kardeşlerimizin yanında olmak, en büyük vazifemizdir. Dinimizinde en güzel ibadetlerinin başında elinde olanı paylaşmak gerekir. Bizler de sizlerde aldığımız destekle, mazlum kardeşlerimize bir yudum su olduk. Öncelikle Hz. Hasan (r. a.) su kuyusu için sizlerden gelen bağışları topladık. 

Bünyemizde görev alan çalışma arkadaşlarımız şeffaflık ve titizlikle bağışları hesaplayarak, su kuyusu açılışı için gerekli çalışmaları tamamladı. Su kuyusuna ihtiyaç olunan bölge tespit edildi. Hz. Hasan (r. a.) su kuyumuzu Uganda‘da açtık. Açılışımıza katılan kardeşlerimizin mutluluğu görülmeye değerdi.

Hz. Hasan (r.a.) Su Kuyusu

Hz. Hasan (r.a.) Su Kuyusu ile Neler Sağladık?

Coğrafi koşullar nedeniyle zorlu yaşamı olan insanlara ulaşıyor, kiminin sofrasında yemek, kimi için ise su oluyoruz. Su kuyusu projelerimizden biri olan Hz. Hasan (r.a.) Su Kuyusu ile yüzlerce insanımıza ulaştık. Su kuyumuz ile zorlu koşullar altında yaşayan insanların temiz suya erişmesini sağladık. Çoğu zaman temiz suyla abdest alamadıkları için ibadetlerini aksatmak zorunda kalan Müslümanlar için su kuyuları çok önemlidir. 

Hz. Hasan (r. a.) su kuyusu, yüzlerce insanın temiz suya ulaşmasını sağlayarak, temiz su derdine derman olacak. Hayırseverlerimizin yardımlarıyla açtığımız su kuyumuzdan akan her damla bizlere sevap olarak yazılırken, onlara ise umut olmaktadır. Su Kuyusu Bağışı projelerimize dahil olarak siz de yardım elimiz olabilir ve kardeşlerimize destek olabilirsiniz.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir