Su, insanoğlunun yaşamını sürdürebilmesi için ihtiyaç duyduğu temel unsurlardan bir tanesidir. Beslenme kadar önemli bir konu olan su dünyanın pek çok noktasında kıtlık nedeniyle kolay ulaşılamayan bir kaynaktır. Temiz suya ulaşmanın neden olduğu zorluk her yıl on binlerce insanın susuzlukla karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Misdarder olarak Su Kuyusu Bağışı yapan hayır sever vatandaşlarımızın desteği ile susuzlukla karşı karşıya olan insanların daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilmelerini sağlıyoruz. Siz de bağış yaparak susuzlukla mücadele eden insanların derdine derman olmak istemez misiniz? Misdarder öncülüğünde iyiliğe el uzatma sırası sizde!

Su Kuyusu Nedir?
Su Kuyusu, suya erişimin kısıtlı olduğu ve kuraklığın yaşandığı coğrafyalarda suya erişimi kolaylaştırmak amacıyla yapılandırılan su kaynaklarıdır. Nehir, dere ya da çay gibi kaynaklardan elde edilen su yapılandırılan sistemlerle insanların kullanımına sunulmaktadır. Böylelikle kirli içme suyu tüketme zorunluluğu ortadan kalkarken aynı zamanda hastalıklar yaşanması da söz konusu olmamaktadır. İnsanların su kuyularını kullanarak temiz suya erişimleri mümkün olur. Bağış yapanların desteği ve Misdarder gönüllülerinin öncü çalışmaları çerçevesinde dünyanın hemen her noktasında su kuyusu açtırabilirsiniz. Hayra vesile olmak ve insanların suya olan ihtiyacını gidermek için bağış yapmanın tam zamanı.

Su Kuyusu Nasıl Açılır?

Asya ve Afrika gibi kuraklığın çok derinden hissedildiği coğrafyalarda insanların temiz içme suyuna erişmesi çok güçtür. Bu zorluk dengesiz bir şekilde artan nüfus da hesaba katıldığında çok daha ciddi boyutlara ulaşmaktadır. Çeşitli bölgelerde yaşayan insan gruplarının su kuyusu sayesinde temiz içme suyuna ulaşması son dönemde gittikçe yaygınlaşmıştır. Ancak Afrika ve Asya coğrafyalarındaki kıtlığın akıl almaz boyutlara ulaşması su kuyusu açma işini gün geçtikçe daha önemsenmesi gereken bir seviyeye taşımaktadır. Su kuyusu açma süreci hayır severlerden gelen bağışların kabulü sonrasında temiz suya ihtiyaç duyulan alanlara yönlendirilen mali kaynakla başlar. Bölge belirlemede hem suya olan ihtiyaç hem de nüfus yoğunluğu önemli bir faktör olarak kabul edilmektedir. Temiz ve kullanılabilir su imkânı bulunan noktalar belirlendikten sonra teknolojik imkânlarla su kuyuları açtırılmaktadır. Suyun içmeye uygun olması noktasında gerekli testler yapıldığından sağlık konusunda herhangi bir olumsuzlukla karşı karşıya kalınması da söz konusu olmamaktadır.

Neden Su Kuyuları Açılmalıdır?

Suyun insanlık için önemi düşünüldüğünde su olmadan bir yaşam sürmek imkânsızdır. Bu nedenle de açılan her su kuyusu insanoğlunun yaşamını doğrudan etkileyecek bir konu olarak kabul edilmektedir. İhtiyaçların giderilmesinin yanı sıra su kuyuları vasıtasıyla hayır işlerinde bulunmak da önemli bir etken olarak dikkatleri çeker. Allah katında zorda kalana yardım etmenin çok büyük bir sevap olduğu bilinerek su kuyuları sayesinde insanlara yardım elini uzatmak gerektiği bilinmelidir. Afrika gibi suya erişimin çok kısıtlı olduğu noktalarda susuzluğu gidermek ve küçük çocukların gözlerindeki ışıltı olmak sizin elinizde. Temiz içme suyunun sadece susamışlara can suyu olmayacağı aynı zamanda hastalıkların da ortadan kalkmasına yardımcı olacağı bilinmelidir. Kirli su kaynaklarının azalması ve temiz su tüketiminin artmasıyla her bardak suda hayır duası alacağınızı bilmelisiniz. Misdarder’in Su Kuyusu Açma konusundaki etkin çalışmalarına siz de destek vermek istemez misiniz?

Misdarder Su Kuyuları Nerede Açılıyor?

Kuyu açtırmak ve insanlara temiz içme suyu imkânı sağlamak asli görevlerimizden bir tanesi olurken kuyuların açılacağı yeri seçmek de çok önem arz eden bir husustur. Bu çerçevede Misdarder olarak seçimleri titizlikle yapıyor ve su kuyusu konusunda en doğru sonuçlara ulaşmayı hedefliyoruz. Afrika ve Asya gibi su ihtiyacının fazla ancak temiz su kaynağının sınırlı olduğu alanları tercih ediyoruz. Yeryüzünde temiz suya ulaşamayan insan kalmasın diye çaba sarf ediyor ve her geçen gün bu hedefimiz için yoğun çaba sarf ediyoruz.

Su Kuyusunun Açılma Süresi Ne Kadardır?

Kuyu açtırmak ve insanların temiz suya erişimini kolaylaştırmak noktasında büyük bir öneme sahip olan Misdarder, bağış yapan hayır severlerin bağışları bir an önce su kuyusuna dönüşsün diye hızlı bir şekilde hareket etmektedir. Su kuyularının açılacağı yere bağlı olarak sürelerde farklılıklar olsa da ortalama 3-5 haftada su kuyusunun açılması söz konusu olur. Bu çerçevede kullanıma açılan kuyular insanların yaşamına olumlu anlamda etki etmektedir. Siz de 3-5 hafta içinde yaptığınız bağışın insanlar için olumlu bir etkiye katkı sağlamasını istiyorsanız mutlaka Misdarder ile kuyu bağışı yapmalısınız. Pek çok insanın susuzluğunu giderecek ve temiz suya olan ihtiyacı da karşılayacaksınız.

Su Kuyusu Bağışı Yapmak için En Doğru Zaman Nedir?

İnsanoğlunun suya ihtiyacı yılın 365 günü boyunca devam eder. Temiz içme suyu kaynaklarının çok kısıtlı olduğu yerlerde bu ihtiyacın bir an önce karşılanması çok önemlidir. Bu yönüyle insanların bir an önce temiz suya ulaşmaları ve sağlıklı bir şekilde su tüketmeleri açısından dilediğiniz herhangi bir günde bağış yapabilirsiniz. Göndereceğiniz bağış miktarı ne kadar olursa olsun en kısa sürede su kuyusu için çalışmalar başlayacaktır. İster su kuyusu hissesi bağışlayın isterseniz de bir kuyunun tamamen sizin adınıza açılmasını sağlayın. Bağışlarınızla hayırda yarışarak insanların suya erişimini kolaylaştırın!

Su Kuyusu Bağışı Yapmanın Avantajları

İnsanların ihtiyacı olan suyu bağış yaparak ulaşabilecekleri bir noktaya taşımak sizin elinizde. Evinizde otururken hiç görmediğiniz insanlara yardım eli uzatmanın en iyi yolu olan su kuyusu bağışı sayesinde nasıl sonuçlar ortaya çıkacağını merak ediyor musunuz? Bağış yapmanın belki de en özel yanı olan insanlara yardım etmenin tüm yönlerini aşağıdaki detaylarla keşfedin. Suya ihtiyaç duyan genç yaşlı herkese uzanan el olmanın sevabını elde edin! • Arakan, Gambiya, Mozambik ve Burkina Faso başta olmak üzere Afrika’nın farklı noktalarında açılan su kuyularıyla temiz suya ihtiyaç duyanlara yardımcı olun. • İnsanların kilometrelerce uzaktaki su kaynaklarından su taşımalarını önleyerek suya erişimi kolaylaştırın. • Kurak coğrafyalarda suyun çok kısıtlı olması nedeniyle yaşanan temizlik sorunlarının giderilmesini sağlayın. • Susuzluk ve kirliliğin neden olduğu hastalıkların giderilmesine yardımcı olun. • Müslüman coğrafyalarda insanların temiz suyla abdest alarak ibadetlerini yapmalarını sağlayın. • Müslümanların ve mazlum toplulukların içecek su bulmaları konusunda onları düşünen Müslüman kardeşleri olduğunu hissettirin.Tüm bu yönleriyle su kuyusu açtırmanın çok faziletli ve önemli olduğunu unutmayın. Açacağınız her bir kuyu sayesinde on binlerce insana erişmenin mutluluğunu yakalayın!

Su Kuyusu Bağışımı Nasıl Takip Edebilirim?

Misdarder olarak bize bağışlarıyla destek olan hayır severlerin yaptıkları bağışlar sonucunda açılan kuyuları titizlikle belgeliyoruz. Hem web sitemiz hem de sosyal medya kanallarımız vasıtasıyla paylaştığımız kuyu açma görselleri sayesinde insanların suya olan ihtiyacının karşılandığını sizlerle paylaşıyoruz. Siz de suya olan ihtiyacı gidermek ve insanlara yardımcı olmak maksadıyla bağış yapacaksanız kafanızda hiçbir soru işareti olmadan bağış miktarı belirleyerek bize gönderebilirsiniz. Bağışınızın en kısa sürede su kuyusuna dönüşmesi ve yardımların gerçek sahiplerine ulaşması için yoğun çaba sarf edeceğiz.

Su Kuyusu Hisse Bağışı Nedir?

Kuyu açmak ve insanların temiz suya erişimini sağlamak gerçekten de çok önemlidir. Ancak önemi kadar maliyeti de bir insana yüklenemeyecek seviyede olan su kuyuları için bütçenizi zorlamayacak bir seçenek olan hisse bağışı alternatifini tercih edebilirsiniz. Su kuyusu bağışı çerçevesinde sadece bir kuyu miktarı değil Misdarder tarafından belirlenen hisse miktarınca da bağış yapabilirsiniz. Hisseler toplanarak bir su kuyusu açacak miktar elde edildiğinde sizin de adınızın geçtiği su kuyusu açılarak insanlara temiz su sağlanmaktadır.

Su Kuyusu Bağış Miktarı Ne Kadardır? Miktarlar Nasıl Belirlenmektedir?

Kuyu açtırmak ve insanların faydalanacağı su kaynaklarını oluşturmak insani anlamda önemli bir rol ve Müslümanlar için adeta sorumluluktur. Bu bağlamda bağışların doğru bir şekilde yapılması ve sürecin sorusuz bir şekilde devam etmesi elzemdir. Siz de bağış yapmak istediğinizde bağış miktarının neye göre belirlendiğini merak ediyor olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda aşağıdaki unsurları dikkate almanın sizin için çok önemli olacağını unutmamalısınız. İşte su kuyusu bağışı yapmak istediğinizde miktarları belirleyen unsurlar! • Kuyunun nerede açılacağı ve bu bölgedeki su ihtiyacı • Su kuyusunu kullanacak hane – insan sayısı • Kuyu açılırken çalışacak personel sayısı • Su kuyusu yapımında kullanılan malzemeler • Suyun yerin kaç metre altında bulunduğu • Su kullanımı için depo ihtiyacının olup olmaması Tüm bu detaylar Misdarder tarafından değerlendirilerek su kuyusu bağış miktarı belirlenmektedir. Dönemsel olarak değişkenlikler olsa da Misdarder olarak bağışınızın yerine ulaşması en büyük hedefimiz. Su kuyusu açılmasını istediğinizde Bağış Yap kısmından 1 hisse ya da 1 tam kuyu için bağış yaparak su kuyusu konusunda siz de sorumluluklarınızı yerine getirebilirsiniz.