Haberler

Hz. Hasan (r. a.) Su Kuyusuna İlk Kazma Vuruldu!

Hz. Hasan (r. a.) Su Kuyusuna İlk Kazma Vuruldu!

Suyun insanoğlu için ne denli önemli bir kaynak olduğu suya muhtaç olan coğrafyalarda gün geçtikçe daha da ortaya çıkmaktadır. Temiz su içmek, temiz suyla abdest almak ve sağlıklı bir yaşam sürmek için gerekli olan suya erişmek zorlaştıkça insanların insan onuruna yaraşır bir şekilde yaşamlarına devam etmeleri de zorlaşmaktadır.
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) “Hangi Müslüman susamış bir Müslümana su verirse, Allah da ona içerisinde güzel kokuları olan cennet içeceği içirir.” buyurmaktadır. Bu hadis hürmeti ve Müslüman olmanın bilinciyle Misdarder olarak dünyanın suya ihtiyaç noktalarında su kuyuları açmaya devam ediyoruz. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in örnek yaşamına uymak adına suyu paylaşmak anlayışıyla Hz. Hasan (r. a.) Su Kuyusu için çalışmalara başladık! Sizden gelecek yardımlarla yeni su kuyuları açmayı hedefliyoruz.
Hz. Hasan (r. a.) Su Kuyusu Neler Sağlayacak?
Hz. Hasan (r. a.) Su Kuyusu, yüzlerce insanın temiz suya erişmesini sağlayarak hijyen konusunda problem yaşayan insanların derdine derman olacak. Temiz suyla abdest alamadığı için ibadetlerini aksatan Müslümanlar için çok önemli olan bu su kuyusunda onlarca bağışçının etkisi var. Su kuyusundan akan her damlada sevap kazanırken insanlara umut olmayı da başarabilirsiniz. Su Kuyusu Bağışı yaparak siz de hayırda yarışan Müslümanlardan olun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir