Haberler

EN GÜZEL ARMAĞAN KURAN

Ku’an-ı Kerim’ler ihtiyaç bölgelerindeki medreselere ulaştı.

Afrika kıtasında milyonlarca Müslüman insanlığa rehber olarak gönderilen kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e yoksulluk sebebiyle ulaşamıyor. Luh adı verilen tahta levhalara ayetleri yazarak hafızlık yapmaya çalışan Afrikalı ilim öğrencilerine hayır sahiplerimizin destekleriyle Kur’an-ı Kerim hediye ediyoruz.

Destekleyen bağışçılarımıza teşekkür ederiz. Allah kabul etsin.

Misdarder olarak başlattığımız Kur’an-ı Kerim bağışı projemiz ile ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştık. Zor şartlar altında eğitim ve öğretim görmeye çalışan din kardeşlerimiz için hazırladığımız Kur’an-ı Kerim’ler, ihtiyaç bölgelerindeki medreselere ulaştırdık. Afrika bölgesinde milyonlarca insan Kur’an-ı Kerim’e ulaşamadıkları dinden geri kalıyor. Bu eksikliği gidermek için çıktığımız bu yolda pek çok insanımıza ulaşmayı başardık. 

Müslümanlara rehber olarak gönderilen kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e yoksulluk sebebiyle ulaşamayan din kardeşlerimize, sizlerin de katkılarıyla kitaplarımızı ulaştırdık. Afrika bölgesindeki din kardeşlerimiz luh adı verilen tahta levhalar üzerine ayetleri yazarak hafızlık yapmaya çalışıyorlar. Bu Afrikalı ilim öğrencilerine hayırsever din kardeşlerimizin destekleriyle Kur’an-ı Kerim hediye ediyoruz. Her sayfasında hayır olan kutsal kitabımız ile bölgede İslamiyet’in daha da yayılmasına destek oluyoruz. Projemiz kapsamında bizlere bağışta bulunarak desteklerini esirgemeyen kişilerden Allah razı olsun. 

Kur’an-ı Kerim Hediye Ederek, Kardeşlerimize Destek Oluyorum

Geleneksel eğitim sistemi doğrultusunda eğitim gören pek çok İslam ülkesi vardır. Yoksulluğun hüküm sürdüğü Afrika bölgesinde öğrenciler araç – gereç eksikliği nedeniyle “Luh” adı verilen tahta levhalar üzerine yazarak eğitim görüyor. Her öğrencinin okuyabileceği ve ezber yapabileceği bir Kur’an-ı Kerim’i olmadığı için bu sistem halk tarafından değişikliğe uğramıştır. Öyle ki buradaki insanlar kimi zaman mealli Kur’an-ı Kerim’e ihtiyaç duyuyor. 

Derneğimiz, ihtiyaç bulunan bölgeleri tespit ederek buraya yönelik Kur’an-ı Kerim projesi başlatır ve siz hayırsever kişilerin destekleriyle projemiz gerçekleşir. Bir kez daha başlattığımız Kur’an-ı Kerim projemiz ile yüzlerce öğrencimize ulaşmayı başardık. Cüzi rakamlarla yapacağınız bağışlar sayesinde pek çok din kardeşimizin eğitim almasına destek olabilirsiniz.

İnsanların, kutsal kitabımızı okuması ve anlaması için hep birlikte hareket ettiğimiz bu projeler kapsamında sizlerin desteği çok önemlidir. İslam camiasında Kur’an farkındalığı oluşturmak ve kültürünü yaygınlaştırmak için din kardeşlerimize Kur’an-ı Kerim hediye edebilirsiniz. Misdarder olarak yaptığımız çalışmalar, ihtiyaç önceliğine göre sıralanır. Bağışların toplanmasının ardından, ihtiyaç bölgeleri belirlenir ve çalışmalara başlanır. Her adımda biraz daha yakınlaştığımız mazlum din kardeşlerimiz için el ele vererek yaşamlarını Kur’an-ı Kerim’in buyruklarına göre inşa etmelerini sağlıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir