Haberler

Muhtaç Kardeşlerimiz Adına: Teşekkürler Türkiye

Kurban bayramı teşekkür mesajı

2024 yılında Kurban Bayramı, bir kez daha tüm İslam alemi için birlik ve dayanışmayla geçti. Milyonlarca Müslüman, dünyanın dört bir yerinde kurban ibadetini yerine getirirken, dünya üzerindeki mağdur ve muhtaç kardeşlerini de unutmadı. Kurbanlar, bu yıl da hem yurt içinde hem de yurt dışında yoksullarla paylaşıldı.

Mis Darüsselam Derneği olarak, bu bayramda da hayırseverlerimiz tarafından emanet edilen kurbanları, ihtiyaç sahipleriyle buluşturduk. Bu sayede binlerce mağdur ve muhtaç kardeşimiz kurban sevincine ortak oldu.

Kurban Bağışlarınız Nasıl Gerçekleştirildi?

Kurban bağışları, tıpkı geçmişte olduğu gibi derneğimiz ve dünyanın dört bir yanındaki gönüllülerimiz sayesinde titizlikle gerçekleştirildi. Derneğimizin çalışanları, bağışın ilk adımından son anına kadar her aşamayı “emanetinize sahip çıkarak, muhtaç kardeşlerimize ulaşma” bilinciyle ele aldı. Kurban olabilecek hayvanlar, özenli bir çalışmayla seçildi.

Bağışın yapılmasının ardından, seçilen kurbanın İslam kurallarına uygun biçimde kesilmesi için vekaletler toplandı. Bu aşamada güven duygusuna en ufak leke gelmemesi adına kayıtlar oluşturularak, hayırseverlerimize videolu ve görselli bilgiler verildi.

Kurbanların kesilmesinin ardından, bağış yapılan bölge şartlarına göre paylar ayrıldı. Bu paylar derneğimiz tarafından önceden belirlenmiş yoksullara, öğrencilere, kimsesizlere ve ihtiyaç sahipleriyle ulaştırıldı.

Bu yıl da binlerce hayırsever tarafından bağışlanan kurbanlar, ihtiyaç sahibi kardeşlerimize umut oldu. Bir kez daha, kurban emanetlerini bize güvenle teslim etmiş olan hayırseverlerimize, binlerce mağdur ve muhtaç kardeşimiz adına canı gönülden teşekkür etmeyi borç bilir, kurban ibadetinizin makbuliyetini dileriz.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir