Blog

Afrika Adak Bağışı Nasıl Yapılır?

Kurban, dinimizin en kıymetli ibadetlerinden biri olup, yoksulun halinden anlamak için her yıl yerine getirilir. Kurban dinimizde iki çeşittir. Biri vacip kurban diğeri ise nafile kurban. Vacip kurban, her yıl Kurban Bayramı geldiğinde dinimizce zengin sayılan kişiler tarafından kesilmesi şarttır. Nafile kurban ise bir duanın gerçekleşmesi halinde kişilerin Allah’a şükretmek için kestikleri kurbandır. Kurban kesimi süreçleriyle ilgilenecek durumda olmayan kişiler adak kurbanı bağışı yapabilirler. Böylece ihtiyaç sahiplerine de destek olabilirsiniz. 

Afrika Kurban Bağışı yöntemini tercih ederek Allah-ü Teala’ya şükrümüzü sunarken, Afrika’daki mazlum insanların yüzünde bir tebessüm oluşturabilirsiniz. Paylaşmanın ve kardeşliğin en güzel halini yaşamak, ihtiyaç sahiplerine destek olmak ve sofralarında bir lokma yemek olmak için bağışta bulunabilirsiniz. 

“Biz, her ümmete -(Kurban kesmeye uygun) hayvan cinsinden kendilerine rızık olarak verdiklerimiz üzerine Allah’ın adını ansınlar diye- kurban kesmeyi gerekli kıldık. İmdi, İlahınız, bir tek İlah’tır. Öyle ise, O’na teslim

ŞİMDİ ARA WHATSAPP DESTEKBAĞIŞ YAP

Adak Bağışı Nedir?

Dinimizde, kulların Allah’a şükrünü sundukları pek çok ibadet vardır. Şükretmek, bir isteğin kabul olması için edilen niyete istinaden ve Allah’a yakınlaşmak için yapılan en güzel ibadetlerin başında kurban kesmek gelir. Kurban, kelime anlamı olarak; “yakınlaşmak, yaklaşmak ve yakınlaşmak için vesile olmak” gibi anlamlara gelir. 

İslamiyet’e göre kurban kesmek, Allah’a yakınlaşmak, onun rahmetini kazanmak veya rızasını almak gibi farklı niyetler doğrultusunda kurbanlık hayvanları belirlenen şartlara uygun şekilde kesilmesidir. Adak ise kelime anlamı olarak, “bir isteğin gerçekleşmesi sonucunda yerine getirilecek söz” anlamına gelir. Kurban kesmenin faziletlerinden ve sevabından faydalanmak isteyen kişiler kestikleri kurbanın etini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyebilirler. 

Kurban bağışı ise kurbanların gerçekten açlıkla mücadele eden kişilere ulaştırılması için dernek ve kurumlar tarafından yapılan organizasyondur. Yapılan kurban bağışları sayesinde Afrika’da bulunan mazlum insanlara umut olabilirsiniz. Afrika’da yaşayan insanlar yıllardır açlıkla mücadele ediyor. Onlara destek olmak, yalnız olmadıklarını hissettirmek ve sofralarında bir lokma yemek olmak için online kurban bağışı yapabilirsiniz. 

Afrika Adak Bağışı Nasıl Yapılır?

Kesilen kurbanların gerçekten ihtiyacı olan kişilere ulaştırılması ve sevabın kat kat artması için kurban bağışı yapabilirsiniz. Kurban bağışı işlemleriniz için online bağış sayfamızı inceleyebilir ve kolaylıkla bağış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Açlığın ve susuzluğun yoğun bir şekilde yaşandığı Afrika bölgesinde, insanlar her gün daha fazla yaşam mücadelesi veriyor. Afrika’da yaşayan insanlara yardımcı olmak için adak bağışını bu bölgeye yapabilirsiniz. 

Akika, adak, vacip, nafile veya şükür kurbanlarınızı gerçekten ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz. Afrika kurban bağışı, Afrika bölgesinde yaşayan mazlum kişilere ulaşmak için etkili bir yoldur. Afrika bölgesindeki din kardeşlerimize ulaşmak için adağınızı derneğimiz aracılığıyla bağışlayabilirsiniz. Online olarak gerçekleştireceğiniz bağış işlemlerinin ardından kurban seçim süreci başlar ve tüm süreçler size bildirilir. 

Adak Bağışı Kimlere Dağıtılır?

Kurban bağışı yapan kişilerin sık sık araştırdığı konulardan biri kurban etlerinin kimlere dağıtıldığıdır. Kurban Bayramı’nda kesilen kurban etlerinden kurban sahibi faydalanırken, adak kurbanından adak sahibi yiyemez. Ancak iki durumda da kurban etini yoksul kişilere dağıtmak en faziletlisidir. Açlık ve yoksullukla mücadele edilen bölgelerde insanlar büyük bir yaşam mücadelesi veriyor. 

Onlara umut olmak ve besin değeri yüksek yemeğe ulaşmalarını sağlamak için Afrika adak kurban bağışında bulunabilirsiniz. Afrika’da yaşayan din kardeşlerimiz, yemeğe ve suya ulaşmak konusunda zorluk çekiyor. Adak bağışı yapılmasının ardından bölgede çalışmalar başlıyor. Kurbanlık seçimi, din görevlileri ile iletişime geçme ve kurban kesiminin ardından eşit parçalara ayrılan etler ihtiyaç sahiplerine dağıtılır. Kesim ve dağıtım işlemleri sırasında çekilen videolar tarafınıza iletilir. 

Adak Kurbanı Fiyatları 2024

Afrika kurban bağışı yapmak isteyen kişilerin sık sık araştırdığı konulardan biri de adak kurban bağışı fiyatlarıdır. 2024 adak kurban fiyatları, günümüz ekonomik şartlarına göre değişmektedir. Küçükbaş ve büyükbaş hayvan fiyatlarının değişmesi, adak kurban bağışının fiyatlarında değişikliğe sebep olmaktadır. 

Vekalet yoluyla yapacağınız kurban bağışı, emanet ettiğini kurbanların İslami kurallara göre kesilmesiyle gerçekleşir. Adak kurbanlarınızı, bağış yolunu kullanarak ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırabilirsiniz. Misdarder olarak bağışlarınızı topluyor ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Böylece sizler kurban sevabını kazanırken aynı zamanda yoksul insanlara yardım etmenin faziletlerinden de faydalanabilirsiniz. 

Misdarder’e vekalet verdiğiniz kurban bağışı sonrasında kurban kesim ve dağıtım videoları Whatsapp hattımız üzerinden en geç 2 veya 3 iş günü içerisinde gönderilmektedir.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir